Fransa Salgın Nedeniyle Bir Vilayette Daha Alkolü...

Fransa’da, Alpes-Maritimes vilayetinden sonra Bas-Rhin vilayetinde de kamuya açık yerlerde alkol satışı ve tüketimi yasaklandı.

Son 24 saatte 5 bin 307 yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vakasının rastlandığı Fransa’da, Alpes-Maritimes vilayetinden sonra Bas-Rhin vilayetinde de kamuya açık yerlerde alkol satışı ve tüketimi yasaklandı.

Ülkemizde de geçtiğimiz aylarda koronavirüs vakalarında yoğun artış yaşanması nedeni ile alkol satışına sınırlandırma getirilmişti, muhalif medya bu tedbir üzerinden çeşitli algı oyunları ile vatandaşları kışkırtmaya girişimde bulunmuştu.

Halk Sağlığı Kurumunun verilerine göre, Fransa’da Kovid-19 bulaşan kişi sayısı son 24 saatte 5 bin 307 artışla 5 milyon 999 bin 244’e yükseldi.

Son 24 saatte 45 kişinin daha hayatını kaybetmesiyle ülkede virüsten ölenlerin sayısı 111 bin 688’e çıktı. Hastanelerde 886’sı yoğun bakımda olmak üzere 6 bin 843 kişinin tedavisine devam ediliyor.

Ülkede son 7 günde Kovid-19 testlerinin pozitif çıkma oranı yüzde 4,2 oldu.

Sağlık Bakanlığının paylaştığı verilere göre, 27 Aralık 2020’den bu zamana kadar ilk doz Kovid-19 aşısı yapılanların sayısı 40 milyonu aştı.

ALPES-MARİTİMES’TAN SONRA BAS-RHİN’DE DE MASKE ZORUNLULUĞU, ALKOL YASAĞI

Öte yandan Alpes-Maritimes vilayetinden sonra, ülkenin doğusundaki Bas-Rhin vilayetinde de Kovid-19 vakalarının hızla artması nedeni ile 17 Haziran’da kamuya açık yerlerde büyük alanlarda kaldırılan maske takma zorunluluğu tekrar yürürlüğe konuldu. Marketlerde, toplu taşımada, gösterilerde, sokaklardaki toplu bulunulan alanlar ile kuyruklarda maske takma zorunluluğu geri getirildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir